bluebrowncustomgreenorangepinkredturquoiseyellow
 • Layout Style
 • Texture for Boxed, Framed, Rounded Layout Background

 • Font
  • Body:

  • Menu:

  • Title:

  * Fonts are used to example. You able to use 600+ google web fonts in the backend.

609 11 87 00 Pn - Pt: 8:00 - 16:00 info@superchip.pl
 • W   T W O I M   A U C I E
  C H I P T U N I N G
  W I Ę C E J    M O C Y
 • D L A   C H I P T U N I N G U
  P O W E R  B O X
  A L T E R N A T W A
 • N A   H A M O W N I  4 x 4
  HAMOWNIA
  P O M I A R Y   M O C Y

O firmie

superchip

Firma Superchip istnieje od 2000 roku.

Od początku działalności zajmujemy się elektroniką samochodową. Oferujemy. najwyżej jakości usługi w zakresie chip tuningu pojazdów benzynowych, jak i diesel. Wykonujemy strojenia silników aut biorących udział w zawodach sportowych.
Nasza firma posiada własny team wyścigowy biorący udział w wielu wyścigach w kraju i za granicą. Wszystkie oferowane przez nas rozwiązania sprawdzane są więc przez wyczynowców w ekstremalnych warunkach wyczynowych, dzięki czemu zyskujecie Państwo pewność najlepszego wyboru.

Czytaj więcej

Nasza marka to znak jakości, a także potwierdzenie długoletniego doświadczenia na krajowym, a także światowym rynku motoryzacyjnym. Cały czas wdrażamy nowe rozwiązania, by idealnie pasowały do potrzeb naszych klientów.

Faq - najczęściej zadawane pytania

Nie ma czegoś takiego, jak uniwersalny wzór określający ile mocy i momentu obrotowego da się uzyskać z konkretnego silnika. Nawet dwa pozornie identyczne auta mogą wykazywać inną podatność na tuning. Spowodowane to może być stopniem zużycia silnika, trapiącymi go awariami, jakością montażu etc. Można jednak określić, które grupy silników są bardziej a które mniej podatne na chip tuning. Czytaj więcej
Samochód benzynowy posiada urządzenie nazywane sterownikiem silnika (ECU). Jest to komputer odpowiadający za pracę silnika w każdych warunkach prędkości i obciążenia. ECU dysponuje wiedzą o tym, jak sterować paliwem i zapłonem w dowolnych warunkach. Parametry wpisane do ECU są przygotowane tak, aby trwałość auta była, jak najwyższa, ale jednak niekoniecznie tak, aby silnik rozwijał największą moc i moment obrotowy oraz palił najmniej paliwa. Dlaczego?
I tak i nie. Wzrost sprawności silnika po chip tuningu jest faktem więc na pierwszy rzut oka nic nie stoi na przeszkodzie, aby twierdzić, że chip tuning zmniejszy średnie zużycie paliwa. Z drugiej strony użytkownicy po tuningu auta chcą się nacieszyć nowymi osiągami i jeżdżą przez pewien czas bardziej dynamicznie, bawiąc się osiągami auta, przyśpieszeniem czy większą prędkością maksymalną albo szerszym zakresem obrotów użytkowych – i zużycie paliwa wzrasta. Tak naprawdę spadek zużycia paliwa zależy głównie od stylu jazdy użytkownika po wykonaniu chip tuningu.
Jedno trzeba jasno powiedzieć – chip tuning wykorzystuje rezerwy silnika, które producent sobie założył lub dla bezpieczeństwa własnego zostawił (godząc się na wyższe koszty produkcji kosztem mniejszej ilości awarii). Automatycznie przy tuningu, wykorzystując te rezerwy zmniejszamy margines błędu, odległość do takiej cienkiej czerwonej linii, za którą nie będzie dobrze (kto oglądał film Terrence’a Mallicka ten wie, o co chodzi). Nie ma w życiu nic za darmo (niektórzy powiedzą, że powietrze jest za darmo – ale polecam wyjazd do Krynicy – tam i za powietrze się już płaci).

Dlaczego my?

Partnerzy

partnerzy

Podkręcamy moc?

Zapytaj nas o modyfikację swojego pojazdu.

Zapytaj o wycenę